بدترین اشتباهات در سفرهای خارجی

the worst mistakes in traveling abroad تاریخ ارسال : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

اگر قصد سفر به  خارج از کشور را دارید بهتر است نکات اولیه‌ی زیر را مروری کنید. با یک برنامه‌ریزی مناسب مانع از خراب شدن سفرتان خواهید شد.


بدترین اشتباهات در سفرهای خارجی

پاسپورت و ویزا

سفرهای خارجی

قبل از سفر یک کپی از پاسپورت خود را اسکن کرده و به ایمیلتان ارسال کنید. حالا اگر در سفر پاسپورتتان گم شد مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. برای ورود به برخی کشورها لازم است پاسپورت شما شش ماه تاریخ انقضا داشته باشد. پس قبل از سفر قوانین کشور مقصد را بررسی کرده و در صورت وجود این شرایط تاریخ پاسپورت را چک کنید. نداشتن پاسپورت به این معناست که شما نمی‌توانید به سفر بروید، پس آن را هرگز فراموش نکنید.

 

تحقیق در مورد جاذبه‌های گردشگری

سفرهای خارجی

حالا که قصد سفر دارید زمان گذاشته و درباره‌ی جاذبه‌های توریستی و گردشگری مقصد خود به خوبی تحقیق کنید. اگر قصد سفر با تور را دارید بهتر است سعی کنید برنامه‌ی هماهنگی با دیگران داشته باشید.

 

پریزهای برق

سفرهای خارجی

سیستم الکتریکی در کشورهای مختلف متفاوت از یکدیگر است. برای اینکه بتوانید لپ‌تاپ یا تلفن همراه خود را شارژ کنید باید یک آداپتور کوچک در طول سفر همراه داشته باشید.

 

وسایل حمل‌ونقل عمومی

سفرهای خارجی

برای رسیدن به جایی که قصد دیدن آن را دارید وسایل حمل‌ونقل متفاوتی در شهر وجود خواهد داشت. باید بررسی کنید بهترین وسیله برای شما کدام است. ممکن است در یکجا اتوبوس وسیله‌ی مناسب و ارزان باشد و برای جایی دیگر کرایه‌ی ماشین. باید بهترین روش را پیدا کنید.

 

ایمنی و سلامت

سفر  به خارج از کشور

تنها اینکه بدانید کدام آب قابل آشامیدن است کافی نخواهد بود. وضعیت بهداشتی در کشورهای مختلف باهم فرق دارد. باید کمی در این مورد تحقیق کنید. یکی از مهم‌ترین عوامل پخش بیماری‌ها حشرات هستند، پس یک حشره‌کش با خودتان داشته باشید. قبل از سفر به برخی کشورها نیاز به تزریق واکسن خاصی وجود دارد.

 

بار زیاد

سفر  به خارج از کشور

بار زیاد در طول سفر تنها برای شما مزاحمت ایجاد خواهد کرد. فقط وسایل ضروری خود را بردارید. کشیدن وسایل سنگین در سفر باعث آسیب به بدنتان خواهد شد.

 

ایمنی در سفر

سفر  به خارج از کشور

ببینید کدام محله‌های شهر مقصد برای اقامت خارجی‌ها مناسب است. وسایل  گران‌قیمت را با خود نبرید و یا آن‌ها را در معرض دید قرار ندهید. در مورد وسایل حمل‌ونقل ایمن تحقیق کنید.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :