به محض خروج از رختخواب این کارها را ترک کنید

things to avoid doing when you first wake up تاریخ ارسال : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

شاید زمان آن رسیده چیز متفاوتی را امتحان کنید و عاداتی که برای شما مفید  نیستند را کنار بگذارید.


به محض خروج از رختخواب این کارها را ترک کنید

ساعت را عقب‌تر نبرید

عادات سالم خواب

پنج تا ده دقیقه خواب یا بیشتر به نظر ایده‌ی خوبی می‌آید اما متخصصان به شما هشدار می‌دهند که این عادت بدی است که باید کنار بگذارید. اگر مرتباً ساعت خود را برای کمی دیرتر کوک کنید شاید وارد چرخه‌ای از خواب شوید که نمی‌توانید تمام  کنید. اگر چرخه‌ی خواب شما کامل نشود به جای سرحال شدن بیشتر خسته خواهید شد.

 

چک کردن پیام‌ها و ایمیل‌ها

عادات سالم خواب

اگر روزتان را با دیدن پیام‌ها شروع  کنید هیچ‌گاه انرژی‌تان را به دست نخواهید آورید. درخواست‌ها و پیام‌های زیاد و مشکلات کاری شاید به پایان به نظر برسند. بهتر است حداقل یک ساعت برای دیدن آن‌ها صبر کنید.

 

حرکات کششی

عادات سالم خواب

به حالت مچاله نمانید. به جای این کار خودتان را کمی بکشید و بعد از تخت خارج شوید. حرکات کششی نه تنها باعث می‌شوند ماهیچه‌هایتان کمی آزاد شوند بلکه باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس برای شروع روز در شما خواهند شد. کسانی که در حالت جنینی در تخت خود می‌مانند استرس بیشتری در طول روز خواهند داشت.

 

آب‌رسانی به بدن را فراموش نکنید

عادات سالم خواب

زمانی که از تخت خارج می‌شوید نوشیدن آب را فراموش نکنید. شما هفت تا هشت ساعت بدون آب بوده‌اید و بدنتان نیاز به آب‌رسانی دارد.. نوشیدن آب نه تنها به هشیار شدن شما کمک می‌کند بلکه به کارکرد  صحیح سوخت‌وساز بدن کمک خواهد کرد. بهتر است آب در دمای اتاق باشد زیرا آب سرد به بدن شما شک وارد کرده و مانع دریافت فواید نوشیدن آب برای سلامتیان می‌شود.

 

فوراً قهوه نخورید

عادات سالم خواب

نوشیدن قهوه قبل از نه و نیم صبح ایده‌ی خوبی نخواهد بود. بدن ما در بین ساعت 8 تا 9 صبح مقدار بیشتری از هورمون استرس کورتیزول می‌سازد تا هشیار و باانرژی بمانید. با نوشیدن قهوه قبل یا در طول این دوران، کافئین آن باعث می‌شود بدن کورتیزول کمتری بسازد. برای بیشتر افراد بهتر است تا قبل از نه و نیم صبح قهوه نخورند.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :