تمیز کردن قارچ از روی سطوح مختلف خانه

How to Get Rid of Mold From Every Home Surface تاریخ ارسال : ۳۰ تير ۱۳۹۷
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

قارچ‌ها اغلب در فضای مرطوب و گرم ایجاد می‌شوند. وجود قارچ علاوه بر ظاهر بد می‌تواند برای سلامت خطرساز باشد.

 


تمیز کردن قارچ از روی سطوح مختلف خانه

قارچ روی وسایل خانه

وسایلی مانند ماشین‌های شوینده یا یخچال که با رطوبت و گرما یا با مواد غذایی همراه هستند نیاز به نظافت منظم دارند. شما باید ماشین ظرف‌شویی یا لباسشویی را با آب دمای بالا به همراه شوینده ( بدون ظرف یا لباس ) حداقل یک‌بار در ماه روشن کنید. مراقب تمامی درزهای درب و اطراف باشید زیرا رشد کپک می‌تواند باعث بوی بد لباس‌های شما شود. سرکه‌ی سفید را در آب حل کرده و از آن برای نظافت یخچال یا قهوه ساز استفاده کنید.

 

 

قارچ روی کاشی

رطوبت و آلودگی بدن انسان روی سطوح حمام محیطی عالی برای رشد قارچ می‌سازد. شوینده‌های تجاری زیادی برای این کار هستند. اما سفیدکننده‌های کلرین و آب مؤثر و ارزان‌تر می‌باشند. تنها 16 قسمت آب و یک قسمت سفیدکننده را ترکیب کرده و روی سطوح قارچ دار بمالید. بگذارید محلول برای حداقل 15 دقیقه بماند. اگر قارچ رفته بود حتی نیازی به آبکشی وجود ندارد.

 

 

قارچ روی سطوح چرمی

قارچ روی کت، کفش، کیف یا مبلمان چرم باید در صورت امکان بیرون از خانه تمیز شود. در ابتدا سطح را با پارچه‌ای آغشته به سرکه‌ی سفید تمیز کرده و سپس با صابون مخصوص چرم و آب دوباره تمیز کنید. حالا آن را با پارچه‌ای نرم خشک کرده و اجازه دهید مقابل هوا بماند تا کاملاً خشک شود. زمانی که خوب خشک شد نرم‌کننده‌ی چرم بزنید.

 

 

قارچ روی پارچه

پارچه را از خانه خارج کنید تا مانع پخش شدن قارچ‌ها در فضای خانه شوید. با یک برس تا حد امکان قارچ‌ها را از روی آن تمیز کنید. اگر پارچه قابل شستشو است با گرم‌ترین آب پیشنهادی روی برچسبش آن را شسته و از یک ضدعفونی‌کننده نیز استفاده کنید. اگر لکه‌ای باقی ماند ترکیبی از سفیدکننده‌ی اکسیژن و آب تهیه کرده و بگذارید پارچه حداقل هشت ساعت داخل آن بماند. این شوینده روی پارچه‌های قابل شستشو می‌تواند استفاده شود.

 

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :