حقیقت مثلث برمودا کدام است

what is the fact of bermuda triangle تاریخ ارسال : ۱۸ آذر ۱۳۹۶
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

حتماً زیاد نام مثلث برمودا را شنیده‌اید. بیایید حقایقی درباره‌ی این مثلث مرموز را با هم بخوانیم.


حقیقت مثلث برمودا کدام است

اگر روی نقشه به دنبال مثلث برمودا هستید آن را نخواهید دید. این نقطه در هیچ نقشه‌ای به رسمیت شناخته‌نشده و خطوط دریانوردی نیز آن را قبول ندارند.

عکس‌های اینترنتی را اگر بگردید می‌بینید مثلث برمودا منطقه‌ای حدوداً در غرب اقیانوس اطلس شمالی بوده و در فاصل جزایر برمودا، ساحل فلوریدا و پورتریکو می‌باشد.

 

 

مثلث برمودا

داستان‌های زیادی هستند که می‌گویند بر اساس اتفاقات واقعی در این منطقه می‌باشند. بر اساس گزارش‌ها تابه‌حال چیزی حدود 51 کشتی و 21 هواپیما در این منطقه به شکل مرموزی ناپدید گشته‌اند.

یکی از دلایل گفته‌شده برای محو شدن کشتی‌ها وجود گاز متان در آب‌های منطقه است. این گاز باعث ایجاد حباب‌هایی در آب شده و چگالی آب کاهش می‌یابد. در نتیجه کشتی‌ها داخل آب فرو می‌روند.

 

 

مثلث برمودا

دلیل مطرح شده‌ی دیگر ابرهای عجیب این منطقه است. دانشمندان می‌گویند ابرها با بادهای سطح دریا در ارتباط‌اند. این بادها سرعتی فراتر از 60 کیلومتر بر ساعت دارند. بادها نیرویی دارند تا بتوانند امواجی با بیشتر از 14 متر ارتفاع بسازند که این امواج قدرت تخریب زیادی خواهند داشت.

گروهی دیگر علت را عبور جریان‌های آب گرم گلف استریم در زیر این منطقه از اقیانوس دانسته‌اند. این  جریان آب می‌تواند اجسام شناور را منحرف ساخته و با خود حمل نماید. برخی افراد بر این باورند که  این جریان‌ها در برخی نقاط شدت بیشتری یافته و گرداب‌هایی می‌سازند که اجسام را به درون خود خواهد کشید.

 

 

مثلث برمودا

گروه دیگری علت را نیروهای غیرطبیعی می‌دانند که البته علمی و منطقی نیست. مثلاً یکی از آن‌ها بیان می‌کند که مثلث برمودا دریچه‌ای به دنیایی دیگر است و این کشتی یا هواپیماها وارد آن دنیا خواهند شد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که حوادث این منطقه عجیب نیست و ممکن است در هر جای دیگری از جهان نیز اتفاق بیفتد. بسیاری از دانشمندان مثلث برمودا را تنها تصوری خیالی می‌دانند.

 

 

مثلث برمودا


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :