درمان های خانگی برای گلودرد

Natural Remedies for a Sore Throat تاریخ ارسال : ۶ دي ۱۳۹۵
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

گلودرد می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد و باعث ناراحتی‌تان شود. این راهکارهای ساده و طبیعی می‌توانند موقتاً درد شما را آرام کنند.


درمان های خانگی برای گلودرد

غرغره کردن آب نمک

درمان گلودرد

یکی از قدیمی‌ترین درمان‌های خانگی برای گلودرد غرغره ی آب گرم و نمک است که می‌تواند به تسکین مشکل شما کمک کرده، خلط‌ها را از بین برده و التهاب را کاهش دهد.

1.2 قاشق چای‌خوری نمک را در یک فنجان آب گرم حل کنید. محلول آب نمک باید بعد از غرغره دور ریخته شود و نباید آن را دوباره استفاده کرده یا بخورید. ساعتی یک‌بار غرغره کردن اغلب برای تسکین گلودرد پیشنهاد می‌شود.

 

نوشیدنی گرم لیمو

درمان گلودرد

شاید قبلاً درباره‌ی این نوشیدنی یا انواع دیگر آن شنیده باشید. برای تهیه مواد زیر را در یک فنجان آب گرم حل کنید:

1 قاشق چای‌خوری آب لیمو

مقدار کمی فلفل قرمز

1 قاشق چای‌خوری عسل

شاید بتوان به جای لیمو از سرکه‌ی سیب استفاده کرد. بعلاوه یک چهارم قاشق چای‌خوری زنجبیل تازه‌ی رنده شده را نیز می‌توان به ترکیب افزود.

 

یک فنجان چای

درمان گلودرد

یک فنجان چای سیاه گرم می‌تواند تسکینی برای گلودرد شما باشد. چای سیاه  دارای ترکیباتی به نام تانین ها است که ماده‌ای قابض ( جمع کننده ) می‌باشد و می‌تواند به جمع شدن بافت‌های ملتهب کمک کند. عسل یا لیمو را نیز می‌توانید به چای خود اضافه کنید.

 

عسل

درمان گلودرد

عسل می‌تواند برای سرفه مفید بوده و درد گلو را کاهش دهد. به نظر می‌رسد عسل گلوی شما را پوشانده و درمانی موقت برای تحریکات گلو است که منجر به سرفه کردن می‌شوند.

در کل پیشنهاد می‌شود قبل از خواب دو قاشق چای‌خوری عسل برای کاهش سرفه و گلودرد شبانه استفاده کنید تا اوضاع خوابتان بهتر شود. همچنین می‌توانید یک قاشق چای‌خوری عسل را به نوشیدنی خود افزوده یا در طول روی یک قاشق چای‌خوری از آن بخورید.

 

مریم گلی

درمان گلودرد

گیاه مریم گلی ترکیباتی دارد که دارای خواص قابض است و به کاهش گلودرد کمک کرده و به کاهش التهاب و گلودرد کمک می‌کنند. گیاه‌شناسان پیشنهاد می‌دهند یک چای مریم گلی برای خود دم کرده یا آن را با آب گرم غرغره کنید. برای دم کردن چای ابتدا 1 قاشق چای‌خوری از برگ خشک‌شده‌ی مریم گلی با یک قاشق غذاخوری از برگ‌های تازه‌ی آن را در یک فنجان آب جوش بریزید. روی آن را برای ده تا پانزده دقیقه بپوشانید. سپس ترکیب را صاف‌کرده و برگ‌ها را جدا کنید. در صورت تمایل می‌توان عسل یا آب‌لیمو به آن بیفزایید.

 

شیرین‌بیان

درمان گلودرد

ریشه‌ی شیرین‌بیان تاریخچه‌ای طولانی برای استفاده به عنوان یک مسکن گیاهی برای گلودرد دارد. شما می‌توانید ریشه‌ی این گیاه را غرغره کرده یا از آن چای گیاهی تهیه کنید.

مقدار زیاد شیرین‌بیان می‌تواند باعث فشارخون بالا، ماندن آب و نمک در بدن، سطح پایین پتاسیم و تأثیر بر هورمون کورتیزول شود. نباید این گیاه همراه با داروهایی استفاده شود که سطح پتاسیم در بدن را کاهش می‌دهند.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :