روش باز کردن لوله‌ها بدون استفاده از مواد شیمیایی

تاریخ ارسال : ۳۰ مهر ۱۳۹۳
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۱ ) نظر / نظر بدهید

برای همه ی شما پیش آمده است که لوله‌های خانه ی شما دچار گرفتگی شود. در این مقاله به شما یاد می دهیم چگونه بدون استفاده از مواد شیمیایی آن ها را باز کنید.


روش باز کردن لوله‌ها بدون استفاده از مواد شیمیایی

 
 
به دنبال راهی برای اجتناب از استفاده از مواد به شدت خورنده جهت باز کردن لوله‌ها هستید. بسیار خوب، می‌توانید جستجو در زیر سینک و همچنین قسمت مواد شیمیایی فروشگاه‌ها را متوقف کنید، و کافی است که برای پیدا کردن مواد مورد نیاز جهت باز کردن لوله‌ها بدون آسیب واردکردن به محیط‌زیست، تنها به گنجه آشپزخانه خود رجوع کنید.

ما بیشتر اوقات برای انجام این کار فوراً به سراغ مواد خطرناک می‌رویم، بدون اینکه حتی بدانیم راه‌های سالم تر و طبیعی تری برای باز کردن لوله‌ها وجود دارد. بسیاری از افراد تنها از این روش برای باز کردن لوله‌ها استفاده می‌کنند و مجبور نیستند از محصولات خطرناک استفاده کنند، برای اینکه این روش تقریباً هر بار خوب عمل می‌کند. در اینجا روش انجام کار ارائه شده است:

 

مواد لازم جهت باز کردن لوله‌ها

1. یک جعبه جوش‌شیرین

2. سرکه

3. یک دستمال یا کهنه به اندازه کافی بزرگ که روی سوراخ فاضلاب قرار دهیم تا آن را مسدود کند

4. یک کتری پر از آب جوش

 

این‌ها همه چیزی است که نیاز دارید. به شما گفته بودیم که این یک روش ساده برای باز کردن لوله‌ها بدون استفاده از مواد مضر است. و حالا به بخش سرگرم‌کننده می‌رسیم.

 

مراحل باز کردن  لوله‌ها

مرحله 1. یک دوم (½) بسته جوش‌شیرین را در سینک خالی کنید. برای انجام این کار جوش‌شیرین را به صورت خشک استفاده کنید و آن را با هیچ‌چیز مخلوط یا خیس نکنید. فقط آن را مستقیم در لوله خالی کنید.

مرحله 2. دستمال یا پارچه‌ها را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را آماده، کنار دستتان قرار دهید.

مرحله 3. بعد از ریختن جوش‌شیرین یک دوم (½) فنجان سرکه داخل راه فاضلاب خالی کنید. بلافاصله بعد از ریختن سرکه حتماً با دستمال یا پارچه راه فاضلاب را ببندید، سوراخ را کاملاً ببندید تا هیچ‌چیز نتواند فرار کند. این کار به این خاطر است که واکنش بین این دو ماده باعث یک" آتش‌فشان کوچک "می‌شود که می‌خواهد از راه فاضلاب خارج شود- ولی شما باید آن را آن پایین نگه‌دارید.

مرحله 4. این ترکیب را در  لوله برای 30 دقیقه نگه‌دارید و در این زمان یک کتری آب بجوشانید.

مرحله 5. بعد از 30 دقیقه پارچه یا کهنه را بردارید و به آرامی آب جوش را در لوله‌ خالی کنید.

 

تمام شد؛ و الان لوله باید به خوبی باز شده باشد. و اگر چنین نیست این کار را یک بار دیگر تکرار کنید. بعضی مواقع لازم است که این کار بیش از یک‌بار انجام داده شود، اما معمولاً همان یک‌دفعه کافی است. نکته مهم این است که الآن شما می‌توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی و به روشی طبیعی، راه  لوله‌ها را باز کنید، به همین علت می‌توانید هر چند باری که لازم است این کار را انجام دهید.

 

اگر دلت میخواد موهات پرپشت باشه، این روش رو امتحان کن!

معرفی یک روش آسان و گیاهی برای پرپشت کردن موها

به جای رنگ مو برای رفع سفیدی از این روش استفاده کنید

کشف راهکاری که در ۲ دقیقه چروک هایتان را رفع میکند!! + راهکا

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۱ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۱ نظر )
 • mostafa تاریخ ارسال : ۳ تير ۱۳۹۵

  باز کردن گرفتگی سینک ظرفشویی

  اگر سینک ظرفشویی شما گرفته و مقدار زیادی از خرده ریزهای غذا، خس و خاشاک میوه‌ها، گل و لای سبزیجات و چربی های ظروف غذا داخل لوله های سینک گیرکرده و مانع از تخلیه آب به سمت چاه می شود ، نگران نباشید فقط با کمک سود صابون گرفتگی سینک ظرفشویی رو باز کنید ، برای همین مراحل ذیل رو انجام بدید:
  1- ابتدا به نزدیکترین عطاری نزدیک خونتون مراجعه کرده و با توجه به نیازتون مثلا 1 کیلو سود صابون بگیرید.
  2- با توجه به اینکه سود صابون حاوی مواد شیمیایی هست و نباید با پوست دست در تماس باشد برای همین ابتدا از دستکش پلاستیکی یا ظرفشویی استفاده کرده و سپس با یک قاشق پلاستیکی غذا خوری، سود صابون رو داخل سینک ظرفشویی ریخته و منتظر بمانید بعد از چند دقیقه سود صابون شروع به بازکردن گرفتگی سینک کرده و تمام آب جمع شده در داخل سینک به سمت چاه سرازیر میشه.
  3- بعد از اینکه گرفتگی سینک ظرفشویی باز شد با آب سرد محلی که سود صابون ریخته شده است را بشویید.
  توجه1: در زمانیکه سینک ظرفشویی شما گرفته و داخل آن پر از آب می باشد و شما در محل تخلیه آب سینک سود صابون ریختین، به هیچ عنوان بدون دستکش دست خود را داخل آب که با سود صابون مخلوط شده نکنید ، چون باعث میشه که پوست دست شما از بین بره!
  توجه2: سود صابون بصورت جامد و سفید رنگ و کیلویی 2500 تومان می باشد و می تونید از عطاری های نزدیک خونتون تهیه کنید.
  نکته مهم1: اگر به اندازه یک قاشق غذاخوری سود صابون در سینک ظرفشویی ریختید ولی بعد از چند دقیقه مثلا 10 دقیقه آب داخل آن تخلیه نشد، مقدار سود صابون را بیشتر کنید مثلا 2 یا 3 قاشق غذاخوری داخل سینک ظرفشویی سود صابون بریزید و تا تخلیه کامل آب سینک ظرفشویی، داخل آن ظرفی برای شستن نگذارید.
  نکته ی مهم2: سود صابون حاوی مواد شیمیای و سمی هست برای همین از تماس مستقیم با پوست دستتون جلوگیری کنید و همچنین دور از دسترس کودکان و نور آفتاب قرار دهید و بعد از استفاده سود صابون از پلاستیک مخصوصش حتما درب پلاستیکش رو ببندید.

نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :