چیزهایی در مورد بیماری های جنسی که باید بدانید

Things you probably didn't know about STDs تاریخ ارسال : ۷ تير ۱۳۹۶
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

اینکه بدانید دنبال چه علائمی باید باشید به شما کمک می‌کند بهتر بتوانید بیماری‌های جنسی را شناسایی کنید.


چیزهایی در مورد بیماری های جنسی که باید بدانید

اغلب علامتی ندارند!

بیماری های جنسی

این یک حقیقت ترسناک است. شاید شما همین حالا دچار یک بیماری جنسی باشید اما هیچ نشانه‌ای را نبینید. بیشتر بیماری جنسی هیچ علامتی ندارند. شاید بزرگ‌ترین نشانه‌ای که اغلب با آن آشنا هستند ترشحات غیرعادی واژینال باشد.

 

احساس سوزش و تورم

بیماری های جنسی

زمانی که بدن با عفونت مواجه می‌شود تمام تلاش خود برای مبارزه با آن را انجام می‌دهد. یکی از راه‌هایی که بدن این کار را می‌کند تولید سلول‌های بیشتر برای مبارزه با عفونت است و این باعث التهاب غدد لنفاوی خواهد شد. شاید آخرین باری که به سرماخوردگی مبتلا شده بودید غدد لنفاوی در گردنتان را حس می‌کردید، زیرا این غدد التهاب یافته بودند و باعث احساس ناراحتی در شما شده و نمی‌توانستید راحت چیزی را بخورید.

مشابه همین قضیه در زمان بیماری‌های جنسی اتفاق می‌افتد. ما در کشاله‌ی ران نیز غده‌ی لنفاوی داریم و این غدد با عفونت مبارزه خواهند کرد.

 

احساسی مانند آنفولانزا

بیماری های جنسی

شاید علائمی شبیه به یک سرماخوردگی یا آنفولانزای خفیف داشته باشید. زنان ممکن است شاهد تب‌خال در ناحیه‌ی تناسلی باشند. گاهی علائم بیماری‌های مقاربتی مشابه علائم بیماری‌های دیگر خواهد بود، مانند آنفولانزا. برای مثال کسانی که دچار ایدز شده باشند ممکن است علائمی مانند گلودرد، تب، التهاب غدد لنفاوی، حالت تهوع، سردرد و اسهال را تجربه کنند.

 

درد در مقعد

بیماری های جنسی

ابتلا به بیماری‌های جنسی می‌تواند همه‌چیز را تحت تأثیر قرار دهد، ازجمله مقعد. کسانی که رابطه‌ی مقعدی داشته‌اند اغلب در این ناحیه دچار بیماری‌های آمیزشی خواهند شد که منجر به درد در مقعد می‌گردد، مانند درد در زمان نشستن. شما ممکن است شاهد درد شدید، خونریزی، خارش یا حتی ترشحات در مقعد شوید. این‌ها همه نشانه‌هایی هستند که با سریعاً توسط پزشک بررسی شوند.

 

بیماری‌های مسری بدون نشانه

بیماری های جنسی

یک باور نادرست رایج در مورد بیماری‌های جنسی این است که اگر نشانه‌ای نباشد شریک جنسی آن را  نخواهد گرفت. اما باید بدانید تنها راه تشخیص مشکلات جنسی آزمایش است. شما نمی‌توانید روی علائم  تکیه کنید زیرا اغلب هیچ علامتی وجود ندارد. همچنین ممکن است علائم خودشان و بدون درمان برطرف شوند اما بیماری هنوز باشد و پیشرفت کرده و مشکلات جدی ایجاد کند.

 

احتمال آسیب به قلب

بیماری های جنسی

یکی از دلایلی که باید مرتباً احتمال مشکلات جنسی بررسی شود این است که این بیماری‌ها جدی هستند. شاید علامتی نداشته باشید اما اعضای مهم بدن تحت تأثیر قرار گیرند. بیماری کلامیدیا و سوزاک می‌توانند باعث بروز مشکلات  قلبی شوند، خصوصاً برای ماهیچه‌های قلب و دریچه‌های آن.

 

احتمال بروز ناباروری

بیماری های جنسی

در هردو زنان و مردان بیماری‌های جنسی تشخیص داده نشده می‌توانند باعث بروز مشکل در باروری شوند. اگر برای داشتن بچه برنامه دارید انجام تست‌های تشخیصی ضروری است. برای مردان  ناباروری بر اثر آسیب به بیضه یا لوله‌های آن خواهد بود. برای زنان خطر بیشتر است زیرا تمام ناحیه‌ی لگن می‌تواند عفونی شود.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :