10 نکته برای دندان هایی سفید و سالم

10Tips for Healthy, White Teeth تاریخ ارسال : ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

دندان‌ها تنها به صحبت کردن و جویدن غذا کمک نمی‌کنند. بلکه ظاهری زیبا نیز به شما می‌دهند. در اینجا ده راز برای داشتن دندان‌هایی سفید آورده شده است.


10 نکته برای دندان هایی سفید و سالم

رژیم غذایی

سفید کردن دندان

اگر از شراب یا چای سیاه استفاده می‌کنید، سیگار می‌کشید و ... به دنبال عواقب آن روی تغییر رنگ دندان‌های خود باشید. مقصرهای دیگر می‌توانند نوشابه، آب میوه‌های تیره یا آب گوشت باشد.

 

خمیردندان و مسواک

سفید کردن دندان

خمیردندان خود را عوض  کرده یا حداقل دو یا سه بار در ماه سر مسواک خود را عوض کنید. در غیر این صورت باکتری‌ها را به دهان خود منتقل خواهید کرد. بهترین راه مسواک زدن این است که مسواک خود را با زاویه‌ای 45 درجه از لثه‌ها قرار داده و آن را به جای حرکت جلو عقب با حرکتی دایره‌ای به آرامی تکان دهید.

 

تمیز کردن زبان

سفید کردن دندان

هر روز صبح از یک تمیزکننده‌ی زبان استفاده کنید تا پلاکت‌های زبان و بوی دهان را از بین ببرید. یکی از علل اصلی بوی بد دهان جمع شدن باکتری‌ها روی آن است.

 

غذاهای شوینده بخورید

سفید کردن دندان

غذاهایی که ترد هستند همزمان با خوردن به سفید کردن دندان‌های شما کمک می‌کنند. در میان این خوراکی‌ها می‌توان به سیب، هویج، کرفس و پاپ کرن اشاره کرد.

 

غرغره کردن سرکه‌ی سیب

سفید کردن دندان

هر روز صبح این کار را انجام دهید و بعد مانند مواقع عادی مسواک بزنید. سرکه کمک می‌کند لکه‌های دندان از بین رفته، دندان سفید شده و باکتری‌های دهان و لثه‌ها از بین برود.

 

مسواک زدن با جوش‌شیرین

سفید کردن دندان

این کار به از بین بردن لکه‌ها کمک کرده و دندان‌های شما را سفید می‌کند. از جوش‌شیرین مانند خمیردندان استفاده کنید. شما می‌توانید به عنوان جایگزین از نمک نیز استفاده کنید. فقط مطمئن باشید آن را خوب بشویید تا سدیم بدنتان بالا نرود.

 

خوشبو نگه‌داشتن دهان

سفید کردن دندان

برای چک کردن بوی نفستان انگشت شست خود را لیس بزنید و سپس آن را بو بکشید. اگر بوی بدی در دهان حس کردید وقت آن رسیده است به سراغ یک شوینده‌ی دهان بروید. مطمئن شوید محصول انتخابی شما بدون الکل باشد. زیرا الکل می‌تواند بافت‌های داخل دهان را خشک کرده و شما را مستعد باکتری‌های بیشتری نماید.

 

نخ دندان با چشم‌های بسته

سفید کردن دندان

اگر می‌توانید بدون نگاه کردن در آینه نخ دندان بکشید می‌توانید داخل ماشین، روی میز کار، کنار تخت ...  برای خود یک نخ دندان داشته باشید.

 

مسواک قبل از خواب و بعد از بیداری

سفید کردن دندان

این دو زمان اهمیت زیادی دارند. به خاطر اینکه بزاق دهان در شب خشک می‌شود بهتر است قبل از خواب تمامی پلاکت‌های جمع شده در دهان تمیز شوند. همچنین صبح‌ها باید در ابتدا مسواک بزنید تا باکتری‌ها و پلاکت‌هایی که در زمان خواب ایجادشده‌اند تمیز شوند.

 

کار با رنگ‌ها

سفید کردن دندان

این نکته برای خانم‌هاست. سعی کنید از رنگ‌های روشن یا متوسط رژ استفاده کنید.این رنگ‌ها باعث می‌شوند دندان‌ها سفیدتر دیده شوند، درحالی‌که رنگ‌های تیره هاله‌ی زردی به دندان می‌دهند.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :