چیزهای عجیبی که باعث جوش هامی شوند( 2 )

Surprising things that cause acne تاریخ ارسال : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

نظرات زیادی در مورد علل بروز جوش‌های پوستی وجود دارد. برخی مواردی که باعث این مشکل می‌شوند شما را شگفت‌زده خواهند کرد.


چیزهای  عجیبی که باعث جوش هامی شوند( 2 )

هورمون‌ها

جوش‌های روی گونه‌ها و فک اغلب در میان بزرگ‌سالان رواج دارند و هورمون‌ها بیشترین مقصر برای این جوش‌ها هستند. عادت ماهانه یا عدم تعادل هورمونی به خاطر شرایطی مانند سندروم پیش از قاعدگی نیز می‌توانند باعث پیدایش جوش‌ها شوند.

 

تمرینات ورزشی

شکی نیست یک روز ورزش در باشگاه برای سلامت شما عالی است اما دوش گرفتن صحیح بعد از ورزش می‌تواند برای سلامت پوستتان مضر باشد. پس از یک تمرین ورزشی با تعریق زیاد با بنزوئیل پروکسید دوش بگیرید، یک دوش آب سرد ساده برای شستن تعریق و باکتری‌ها بهترین راه برای باز کردن منافذ پوستی است.

 

جوش‌های پوستی

شاید صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی برای شما باشد اما گاه انتخاب‌های صبحانه به پوستتان آسیب می‌زنند. رژیم‌های غذایی دارای شکر، نان، غلات، پاستا و سیب‌زمینی ممکن است با جوش‌های پوستی در ارتباط باشند. سعی کنید این مواد را با نان دارای غلات کامل، برنج قهوه‌ای و سیب‌زمینی شیرین جایگزین کنید. حتی قند موجود در میوه‌ها می‌تواند مشکل‌ساز باشد بنابراین باید در مصرف آب‌میوه تعادل را برقرار کنید.

شیر نیز مقصر دیگر مشکلات پوستی است. فراورده‌های شیری تولید چربی را زیاد می‌کند که باعث ایجاد جوش‌ها خواهد شد.

 

داروها

استروئیدها و مکمل‌های غذایی مقصر جوش‌های پوستی هستند. داروهای دیگر مانند داروهای ضدتشنج، داروهای روان‌درمانی و داروهای درمان سل می‌توانند به‌نوعی باعث ایجاد جوش‌ها شوند. داروهای ضدبارداری مقصری متداول هستند، خصوصاً آن‌هایی که استروژن زیاد دارند. البته شما نباید هیچ‌گاه بدون مشورت پزشک داروهای خود را قطع کنید.

 

خمیردندان

وجود دانه‌ها در اطراف دهان می‌تواند نوعی جوش پوستی باشد و اغلب مقصر محصولات بهداشتی دهان است. محصولات دارای فلوراید مانند خمیردندان‌ها می‌توانند باعث حساسیت شوند.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :