بعد از ازدواج بدن چه تغییری می کند

What really happens to your body when you get married تاریخ ارسال : ۱۷ تير ۱۳۹۶
مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید

ازدواج می‌تواند زندگی ما را تغییر زیادی دهد. در واقع اتفاقات زیادی در زندگی‌تان خواهد افتاد. در اینجا برخی از تغییرات را با هم مرور می‌کنیم.


بعد از ازدواج بدن چه تغییری می کند

استرس کمتری دارید

زوج‌ها نسبت به افراد مجرد استرس کمتری خواهند داشت. زیرا دیگر به دنبال شریکی نیستند که بخواهند برای ازدواج انتخاب کنند. بعد از ازدواج اولویت‌های شما، کارهایتان، نگرانی‌ها و ترس‌ها تغییر خواهند کرد. استرس می‌تواند بعد از ازدواج تا حد زیادی کاهش یابد. عشق بین دو فرد عمیق‌تر و بیشتر خواهد شد و اجازه می‌دهد افکار خود بدون ترس از قضاوت شدن با هم به اشتراک بگذارید.

 

سالم‌تر خواهید بود

ازدواج کردن به شما انگیزه می‌دهد سالم‌تر باشید حتی اگر خودتان متوجه آن نشوید. یک دلیل این است که با ازدواج شما با فرد دیگری ارتباط نزدیکی می‌یابید. شما به یکدیگر انگیزه می‌دهید تا نوبت دکتر هم را به یاد داشته باشید، خوب بخورید و ورزش کنید. حالا که زندگی شما روی فرد دیگری نیز اثر زیادی دارد باید آن را جدی بگیرید. می‌توانید از سلامت خود شروع کنید.

 

شاید وزن زیاد کنید

ازدواج می‌تواند باعث افزایش وزن شود. حالا که با همسر خود راحت‌تر بوده و احساس امنیت بیشتری دارید شاید دیگر نیازی نبینید بخواهید او را زیاد تحت تأثیر قرار دهید. بعلاوه شاید مسئولیت‌هایی در خانه داشته و تغذیه‌ی سالم و ورزش را فراموش کنید. اگر یک زندگی سالم برای شما اهمیت دارد باید برنامه‌ای برای باشگاه گذاشته و زمانی را برای تهیه‌ی غذاهای سالم در خانه در نظر بگیرید.

 

آمادگی برای بزرگ شدن شکم

دلیل دیگر افزایش وزن بعد از ازدواج، خصوصاً در مردان، این است که بدن شکل خود را تغییر می‌دهد. زمانی که یک مرد با زنی در ارتباط باشد سطح تستوسترون او کاهش می‌یابد. این کاهش باعث تغییراتی در بدن مرد خواهد شد، خصوصاً در توده‌ی ماهیچه‌ای و چربی بدن. تستوسترون ماهیچه را می‌سازد، بنابراین با کاهش میزان این هورمون شما ماهیچه‌ی کمتری داشته و کالری کمتری می‌سوزانید. این تغییرات باعث نگهداری چربی بیشتر در بدن می‌شوند، اغلب این چربی در اطراف شکم خواهد بود.

 

تغییر در تصمیم‌گیری

زمانی که شما احساسات فرد دیگری را نیز در نظر بگیرید تصمیمات ناگهان بسیار متفاوت خواهند شد. طرز فکر شما از من به ما تغییر خواهد کرد. شما خودتان را به‌جای یک فرد تنها، عضوی از یک تیم خواهید دید. حالا تصمیم‌گیری شما هم تغییر خواهد کرد زیرا فرد دیگری را در زندگی خود دارید که به او فکر می‌کنید.

این تغییر در تصمیم‌گیری می‌تواند به خاطر تغییرات فیزیکی صورت گرفته در مغز شما باشد. زمانی که شما عاشق فرد دیگری می‌شوید مواد شیمیایی جدیدی در مغز جاری خواهد شد. بالا رفتن سطح دوپامین مرکز شادی بدن را فعال می‌کند و این افزایش سطح حتی پس از گذشت سال‌ها از ازدواج همچنان ادامه دارد.

 

زندگی طولانی‌تری دارید

زوجین اغلب یکدیگر را تشویق می‌کنند تا بهتر بخورند، ورزش کنند، برای چک آپ های منظم نزد پزشک بروند و گفته‌های پزشک را اجرا کنند. زندگی اجتماعی در کنار یکدیگر برای سلامت فیزیکی و روحی شما مفید است. احساس داشتن یک شریک زندگی قابل‌اعتماد و همراه باعث تولید اندورفین می‌شود، ماده‌ای که باعث سلامت بدن خواهد بود. با افزایش سن پس از ازدواج، داشتن یک شریک که شما را خوب بشناسد می‌تواند به شما کمک کند بیشتر و شادتر زندگی کنید.

 


مطلب جالبی بود
اشتراک گذاری
چاپ این مطلب ( ۰ ) نظر / نظر بدهید
نظرات کاربران (۰ نظر )
نظر خود را در رابطه این مطلب بیان کنید
اسم شما : ایمیل شما :

برای تغییر کد امنیتی روی آن کلیک کنید

نظر شما درباره این مطلب :