مکمل های غذایی برای ارتقا فعالیت مغز

ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی لازم برای بدن شما باید حتماً در رژیم غذایی‌تان گنجانده شوند.

تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰ و ۵۳ دقيقه


مکمل های غذایی برای ارتقا فعالیت مغز

اسیدهای چرب امگا3

امگا3 در ماهی و مکمل‌های غذایی دارای روغن ماهی موجود است. این ماده‌ی غذایی برای داشتن مغز و قلب سالم ضروری است و عصب‌های اتصالی بدن را بازسازی می‌کند. همچنین این اسیدهای چرب مانع از دست دادن حافظه خواهند شد و حتی این حالت را بهبود خواهند بخشید.

 

جینسنگ

جینسنگ در گیاهان موجود بوده و می‌توان آن را از طریق مکمل‌های غذایی یا نوشیدنی‌ها مصرف کرد. این ماده برای تقویت حافظه و تمرکز مفید است و به رفع اضطراب، افزایش انرژی و تقویت حافظه کمک می‌کند.

 

ویتامین E

ویتامین E مانع سرطان سلول‌های خون، آلزایمر و بیماری‌های عصبی می‌شود. همچنین ویتامین E  خون را غلیظ کرده و احتمال لخته شدن آن را کاهش می‌دهد، در نتیجه مانع بروز سکته خواهد شد. فواید دیگر ویتامین E بهبود پوست و رفع خستگی است. بیشترین مقدار از ویتامین E در غذاهایی مانند روغن‌ها، مغزها و آجیل‌ها وجود دارد.

 

ویتامین B12

بیشترین میزان این ویتامین در گوشت و فراورده‌های لبنی وجود دارد. ویتامین B12 به پیشگیری از کندی کار مغز کمک کرده و حافظه را تقویت خواهد کرد. کمبود ویتامین B12 می‌تواند باعث مشکلات متعدد مغزی شود، مانند آلزایمر یا جنون.

 

ویتامین C

مصرف ویتامین C آزادسازی موادی در بدن که مسئول بالا بردن تمرکز و حافظه هستند را زیاد می‌کند. فواید دیگر ویتامین C پشتیبانی از سیستم ایمنی و دفاع از بدن مقابل رادیکال‌های آزادی است که باعث بروز سرطان می‌شوند.  

 

منیزیم

منیزیم را می‌توان از طریق سبزیجات سبزبرگ و حبوبات دریافت کرد و این ماده مانع از دست دادن حافظه بر اثر افزایش سن خواهد شد. بعلاوه منیزیم می‌تواند خواصی برای بهبود قدرت شناخت و قدرت اجرایی بدن داشته باشند.

 

ویتامین D

کمبود ویتامین D در سراسر جهان بسیار شایع است، خصوصاً مناطقی که نور خورشید کافی نیست. کمبود این ویتامین نه‌تنها می‌تواند نیاز به درمان‌های زیاد برای افسردگی داشته باشد بلکه قدرت شناختی و تمرکز را نیز از بین خواهد برد. غذاهایی که ویتامین D زیادی دارند عبارت‌اند از ماهی‌های چرب، شیر، پنیر و زرده‌ی تخم‌مرغ.