ندا پرسیده است :
تاریخ ارسال سوال : ۸ اسفند ۱۳۹۲
خطا محض
در صورتی که قتل از نوع خطاء محض باشد چه کسی باید دیه را پرداخت نماید؟
برگشت پاسخ دهید
پاسخ های داده شده به این سوال:
  • siriaco پاسخ داده :
    تاریخ ارسال سوال : ۸ اسفند ۱۳۹۲

    طبق ماده 305 قانون مجازات اسلامی در صورتی که قتل با بینه یا قسامه یا علم قاضی ثابت شود پرداخت دیه به عهده عاقله است و اگر با اقرار قاتل یا نکول او از سوگند یا قسامه ثابت شد به عهده خود او می باشد.

    پاسخ جالبی بود
< ۱ >